برداشت غبغب

بلفاروپلاستی
بلفاروپلاستی
تزریق چربی
تزریق چربی

برداشت غبغب

برداشت غبغب

از بین بردن غبغب یکی از موضوعاتی که است که بسیاری به دنبال اطلاعات راجع به آن هستند.زیبایی ظاهری، یکی از موضوعات حائز اهمیت برای انسان‌ها است. هر چه جذابیت و زیبایی طبیعی چهره بیشتر باشد، اعتماد به نفس و حس مثبت نسبت به خودتان، بیشتر خواهد بود.

غبغب یکی از مشکلاتی است که زیبایی چهره را تحت شعاع قرار می‌دهد. عده زیادی به دنبال سریعترین راه رفع غبغب هستند، تا نسبت به بهبود ظاهر چهره خود اقدام کنند. اگر دارای غبغب هستید و می‌خواهید اطلاعاتی در خصوص از بین بردن غبغب با جراحی بدانید، کامل‌ترین اطلاعات را در این خصوص، در اختیار شما قرار می‌دهیم.

دلیل از بین بردن غبغب

چربی انباشته در ناحیه زیر چانه، شل شدن پوست و ماهیچه ناحیه زیر چانه تا گردن، از اصلی‌ترین علل ایجاد غبغب است. پوست ناحیه زیر چانه، معمولا به دلایل و عوامل مختلفی، آویزان می‌شود.
با شل شدن عضلات، نیروی جاذبه بر این ناحیه اثر می‌گذارد و آن‌چه ایجاد می‌شود، غبغب است. پیری پوست و اضافه وزن، از جمله رایج‌ترین عللی است که غبغب را ایجاد می‌کند. غبغب در بعضی افراد، به صورت ارثی و بدون هیچ علتی ایجاد می‌شود.
برای بهبود وضعیت آن، باید از سریعترین راه رفع غبغب استفاده کنید. استفاده از این روش‌ها، برای بهبود وضعیت ظاهری‌تان، موثر است.

غبغب چگونه ایجاد می‌شود و چرا خواهان از بین بردن آن هستند؟

احتمالا کنجکاو شده‌اید که بدانید، غبغب چگونه ایجاد می‌شود؟ در واقع، غبغب یا Double Chin با افزایش سن و اضافه وزن ایجاد می‌شود.

در بعضی افراد نیز، به‌دلیل کم‌آبی بدن و از دست رفتن خاصیت الاستیکی پوست، غبغب ایجاد می‌شود. افرادی که دچار اضافه وزن می‌شوند نیز در ناحیه زیر چانه، به دلیل افزایش چربی، دچار غبغب می‌شوند. علت اصلی دیگری که این شرایط را ایجاد می‌کند، تضعیف ماهیچه پلاتیسما است. این ماهیچه از گردن تا زیر فک کشیده شده‌است.

ضعیف شدن این ماهیچه، فرد را دچار افتادگی در زیر چانه می کند. این افتادگی، همان غبغب است. سریعترین راه رفع غبغب، جراحی است.

آیا می‌توان غبغب را از بین برد؟

معمولا سریعترین راه رفع غبغب، استفاده از روش‌های ترکیبی و جراحی است. با کمک جراحی، می‌توان چربی ناحیه زیر چانه را از بین برد و در صورتی که پوست اضافه‌ای در این ناحیه و گردن وجود داشته باشد، به‌وسیله جراحی رفع نمود.

معمولا اگر در مراحل اولیه، متوجه ایجاد غبغب شوید، می‌توانید با استفاده از برخی ورزش‌ها، کرم‌ها و دستگاه‌ها، آن را تا حدودی درمان کنید. هر چند، تشخیص این موضوع، به پزشک معالج‌تان بستگی دارد.

از بین بردن غبغب با جراحی، سریعترین راه رفع غبغب محسوب می‌شود. با استفاده از این روش، می‌توانید خیلی زود، به نتیجه دل‌خواه‌تان برسید.

برای اطلاعات بیشتر مقالات، جراحی زیبایی چانه و لیفت گردن را مطالعه فرمایید.

از بین بردن غبغب با روش غیر جراحی

اگر چندان اصراری به استفاده از سریعترین راه رفع غبغب نداشته باشید، استفاده از روش‌های غیر جراحی پیشنهاد بدی نیستند. این روش‌ها، بازخورد سریعی ندارند. در واقع، پس از پیگیری یک دوره درمان، می‌توان شاهد نتایج آن بود.

روش‌های غیر جراحی، برای زمان‌هایی است که پوست افتادگی چندانی ندارد و صرفا به‌وسیله ورزش، لیزر و تزریق آنزیم، می‌توان حل شدن چربی‌ها را تسریع کرد؛ اما معمولا روش‌های غیر جراحی، در درازمدت خود را نشان می‌دهند و بازخورد فوری نخواهند داشت.

این روش‌ها مناسب افرادی هستند که چندان عجله‌ای برای بهبود وضعیت غبغب‌شان ندارند. گاهی در مراحل اولیه‌ای که غبغب ایجاد می‌شود، می‌توان از طریق ورزش، کرم، لیزر و درمان‌های کمکی، آن را رفع نمود.

پارامترهای اثرگذار در از بین بردن غبغب به وسیله جراحی

اگر بخواهید برای درمان غبغب اقدام کنید، لازم است پارامترهای اثرگذار بر نحوه جراحی آن را بدانید. کیفیت پوست، مهم‌ترین پارامتری است که مشخص می‌کند، از چه تکنیکی برای از بین بردن غبغب با جراحی، استفاده می‌شود.

افرادی که در محدوده سنی ۲۰ تا ۵۰ سال قرار دارند و پوست آن‌ها خاصیت الاستیک خوبی دارد، می‌توانند از روش‌هایی مثل لیپوماتیک استفاده کنند؛ اما درصورتی که پوست افراد، خاصیت الاستیکی مطلوبی نداشته باشد، لیپوماتیک تنها موجب افتادگی پوست آن‌ها می‌شود؛ زیرا با خالی کردن حجمی از چربی، پوست بدون بافت باقی می‌ماند. اگر پوست کیفیت مطلوبی داشته باشد، به‌دلیل خاصیت ارتجاعی اندکی لیفت می‌شود و ظاهر فرد، طبیعی جلوه می‌کند؛ اما در صورتی‌که پوست چندان خوبی نداشته باشد، پوست بدون چربی از این ناحیه دیده می‌شود.

چه کسانی کاندید استفاده از سریعترین راه رفع غبغب هستند؟

• افرادی که به دلیل اضافه وزن زیاد، دچار افزایش چربی در ناحیه زیر چانه شده‌اند.
• افرادی که به دلیل کاهش وزن زیاد، دچار افتادگی پوست ناحیه غبغب شده‌اند.
• خانم‌ها و آقایان زیر ۴۰ سال که تمایل به لیفت غبغب و گردن دارند.
• افرادی که به صورت ارثی دارای غبغب هستند. این افراد حتی در کودکی، غبغب داشته‌اند.
• افرادی که به دلیل استفاده از لیپوماتیک، دچار افتادگی پوست غبغب شده‌اند.

انواع روش‌های از بین بردن غبغب با جراحی

اگر بخواهید برای از بین بردن غبغب‌تان اقدام کنید، لازم است انواع روش‌های رایج در بهبود وضعیت ظاهری‌تان را بشناسید. با اطلاع از مزایا و معایب هر یک از این روش‌ها، می‌توانید بهترین راه‌کار را انتخاب کنید. بهترین راه‌کار، قطعا بهترین نتیجه را برایتان خواهد داشت

تاثیر لیپوماتیک برای از بین بردن غبغب با جراحی چیست؟

با پیشرفت علم پزشکی، روش‌های گوناگونی برای بهبود وضعیت ظاهری صورت، رایج شده‌است. لیپوساکشن نیز، یکی از روش‌هایی است که می‌توان، از آن برای از بین بردن غبغب با جراحی استفاده نمود. معمولا، سریعترین راه رفع غبغب، لیپوماتیک است.

با استفاده از این روش، می‌توان با کم‌ترین آسیب و جراهت، چربی‌های ناحیه غبغب را تخلیه کرد. این چربی‌ها، با ایجاد وزن در زیر چانه، ظاهری نامطلوب برای صورت ایجاد می‌کنند. لیپوماتیک، معمولا بدون نیاز به استراحت انجام می‌شود و نوعی جراحی کوچک و بدون بیهوشی است. اما استفاده از این روش، برای افرادی که پوست نامطلوبی دارند، محدودیت‌هایی دارد. با خارج نمودن چربی‌ها، پوست ناحیه غبغب دچار افتادگی می‌شود و هیچ ظاهر زیبایی ایجاد نخواهد شد. این جراحی در دسته بندی جراحی‌های غیرتهاجمی است.

تاثیر مینی لیفت برای از بین بردن غبغب

جراحان بسیاری وجود دارند که با استفاده از تکنیک‌های مختلف، اقدام به لیفت غبغب می‌کنند. لیفت غبغب، هیچ افتادگی در ناحیه غبغب ایجاد نمی‌کند. در واقع، پزشک با بررسی و معاینه در اولین جلسه مشاوره، وقت انجام جراحی لیفت را تنظیم می‌کند. پس از تعیین وقت جراحی مینی لیفت، پزشک با ایجاد برش‌هایی در ناحیه زیر چانه، زیر فک و برش پوست اضافی، جراحی لیفت را انجام می‌دهد.
جراحی مینی لیفت، دارای برش‌های بسیار کوچک و ظریفی است. به‌همین دلیل، می‌توان از این نوع جراحی، برای لیفت پوست ناحیه گردن نیز، استفاده کرد.

برای دیدن نمونه کارهای دکتر نجف بیگی برای کشیدن پوست صورت ، مقاله‌ی لیفت صورت و بهترین جراح لیفت صورت را از دست ندهید.

دوران نقاهت سریعترین راه رفع غبغب با لیپوماتیک

برای بررسی دوران نقاهت سریعترین راه رفع غبغب با لیپوماتیک، باید بدانید که این روش بسیار غیرتهاجمی انجام می‌شود. همین ویژگی، موجب کاهش مدت زمان دوران نقاهت آن شده است. با بهره‌گیری از این روش، می‌توانید یک الی دو روز پس از انجام جراحی، به فعالیت‌های روزمره و محل کارتان مراجعه کنید. در این مدت زمان، فقط نیاز به درنظر گرفتن مراقبت‌های پس از لیپوماتیک دارید.

دوران نقاهت سریعترین راه رفع غبغب با مینی لیفت

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که قبل از انجام هر جراحی بررسی می‌گردد، دوران نقاهت پس از جراحی است. دوران نقاهت در تصمیم گیری برای جراحی یا عدم انجام آن، بسیار اثرگذار است.
با اطلاع از دوران نقاهت، می‌توانید برنامه‌ریزی مطلوبی جهت استراحت پس از عمل داشته باشید. در روش‌ درمان سریع غبغب با جراحی مینی لیفت، معمولا نیاز به یک الی دو هفته مراقبت وجود دارد. این جراحی به‌وسیله بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود و زمان استراحت پس از عمل، کم‌تر از سه روز است.

عوارض از بین بردن غبغب با جراحی چیست؟

اگر بخواهید عوارض استفاده از سریعترین راه رفع غبغب را بدانید، باید گفت کبودی در نواحی زیر چانه، از بدیهی‌ترین عوارضی است که پس از جراحی، باید منتظر آن باشید. تورم در نواحی غبغب و اطراف آن نیز، عوارض طبیعی جراحی است.

در بعضی مواقع، فرد دچار بی‌حسی در غبغب می‌شود. این بی‌حسی مقطعی است و پس از مدت زمانی بهبود می‌یابد. در بعضی مواقع، به‌دلیل عدم رعایت مراقبت‌های پس از جراحی، احتمال بروز عفونت در ناحیه جراحی وجود دارد. گاهی نیز، به‌دلیل عدم انتخاب پزشک دارای صلاحیت، ظاهر صورت فرد، دچار عدم تقارن می‌شود.

مزایای سریعترین راه رفع غبغب چیست؟

شاید به‌نظرتان چندان مهم نباشد که برای از بین بردن غبغب، وقت و هزینه صرف کنید. اما جالب است بدانید که غبغب یکی از اثرگذارترین آیتم‌ها در چهره افراد است. غبغب، زیبایی چهره را دچار اختلال می‌کند. بر همین اساس، اگر بخواهید چهره‌ای زیبا، شاداب و جوان داشته باشید، لازم است برای انجام سریعترین راه رفع غبغب اقدام کنید.

با این اقدام، می‌توانید زاویه فک در صورت‌تان را نمایان کنید. حتما می‌دانید که زاویه فک، یکی از پارامترهای جذابیت و زیبایی صورت در سال ۲۰۲۰ است. با استفاده از روش‌های جراحی، می‌توانید پوست اضافی، پیر و افتاده در ناحیه گردن را نیز درمان کنید و از جذابیت زاویه فک‌تان، لذت ببرید.

تاثیر استفاده از جراحی چقدر است؟

طبق تحقیقات هیات جراحی زیبایی آمریکا، تاثیر لیپوماتیک و جراحی مینی لیفت، نسبتا دائمی است. به همین دلیل، از بین بردن غبغب با جراحی، روشی دائمی محسوب می‌شود. اگر برای انجام جراحی غبغب، آمادگی کافی داشته باشید و پس از انجام آن، دچار اضافه وزن یا کاهش وزن فاحشی نشوید، احتمالا نتیجه دائمی از این جراحی خواهید دید. هر چند، تشخیصی این موضوع، نیازمند بررسی و معاینه بیشتری است که توسط پزشک معالج‌تان صورت خواهد گرفت.

هزینه انجام جراحی رفع غبغب چقدر است؟

عده زیادی علاقه‌مند به دانستن، هزینه استفاده از سریعترین راه رفع غبغب هستند. در واقع، اگر بخواهید غبغب را از بین ببرید، باید هزینه انجام جراحی آن را، تامین کنید. این هزینه، بسته به تکنیک پزشک برای رفع غبغب، متفاوت است.

اگر سریعترین راه رفع غبغب را بررسی کنید، متوجه خواهید شد که تکنیک‌های مختلف، هزینه‌های مختلفی دارند. برای مثال، هزینه لیپوماتیک بر اساس نوع دستگاه، تخصص پزشک و محل انجام آن، از ۳ میلیون به بالا است.

هزینه جراحی مینی لیفت غبغب نیز، از حدود ۵ میلیون تومان، به بالا خواهد بود. هر چند، هزینه انجام جراحی رفع غبغب، بستگی به نوع بیمارستان یا کلینیک و همچنین تخصص پزشک دارد. هر چه پزشک سوابق تخصصی‌تری در این زمینه داشته باشد، دستمزد بیشتری برای انجام این عمل دریافت خواهد کرد.

چه پزشکی صلاحیت انجام جراحی ازبین بردن غبغب را دارد؟

همان‌طور که در بالا نیز اشاره شد، زمانی که از سریعترین راه رفع غبغب استفاده می‌کنید، ریسک بروز عوارضی نیز، وجود دارد.

برای پیشگیری از بروز این عوارض، لازم است پزشک اصلحی را برای این کار انتخاب کنید. معمولا، پزشکانی که تجربه و تخصص خوبی در این زمینه دارند، توانایی انجام جراحی زیبایی بی عیب و نقصی را دارا هستند. هر چند پزشکان بی‌تجربه، با کم‌ترین هزینه این جراحی را انجام می‌دهند. اما ریسک بروز مشکلات مختلف، معمولا توسط پزشکان بی‌تجربه ایجاد می‌شود.

در واقع، عدم تقارن، آسیب به بافت پوست، نکروز، سوختگی پوست و مشکلات این‌چنینی، ثمره انجام جراحی توسط پزشکان غیرمتخصص و بی‌تجربه است.

آیا غبغب پس از جراحی قابل بازگشت است؟

جراحی‌های زیبایی، معمولا با هدف جذابیت بیشتر چهره انجام می‌شوند. یکی از نگرانی‌هایی که در ذهن کاندید انجام جراحی رفع غبغب وجود دارد، عود مجدد این مشکل است.

قطعا هیچ شخصی، علاقه‌مند به تکرار جراحی و پیگیری انجام جراحی ترمیمی نیست. اما در بعضی مواقع، جراحی از بین بردن غبغب، علی‌رغم موفقیت، بازگشت دارد؛ زیرا پوست پس از مدتی خاصیت الاستیکی یا ارتجاعی خود را ازدست می‌دهد و با کوچک‌ترین اضافه وزنی و تجمع چربی در ناحیه زیر چانه، غبغب ایجاد می‌گردد. برای رهایی از بروز این مشکل، توجه به وزن و پیگیری رژیم غذایی مناسب و سالم، بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید.

مراقبت های پس از جراحی ازبین بردن غبغب

پس از بهره‌گیری از سریعترین راه رفع غبغب، نوبت به مراقبت های پس از جراحی می‌رسد. برای مشاهده بهترین نتیجه از انجام این جراحی، باید نسبت به مراقبت های پس از آن، جدی‌تر باشید.

حداقل به‌مدت دو الی سه هفته، فعالیت‌های سنگین را انجام ندهید.

از حضور در استخر، سونا و مکان‌های این‌چنینی، پرهیز کنید.

نسبت به تعویض پانسمان، بادقت عمل کنید.

مصرف داروهای ترمیم کننده زخم و میوه‌هایی مثل آناناس را در برنامه روزانه‌تان قرار دهید.

سعی کنید، محل خواب‌تان را تمیز نگه‌دارید و در زمان خواب، بر روی سطح شیب‌دار بخوابید.

حتما از گن مخصوص غبغب استفاده کنید تا پوست به حالت طبیعی بازگردد.

حتما در خصوص مراقبت‌های پس از عمل، از پزشک‌تان سوال کنید.

 

 

 

 

کلینیک تخصصی پارسامهر
Send via WhatsApp